بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 155865 بهمن 1398اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

همکاری مدیریت شهری ساری با کانون پرورش فکری کودکان مازندران

محمدعلی یزدان‌ شناس مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان استان مازندران با حضور در دفتر عباس رجبی شهردار ساری با وی دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست مشترک که علیجان شمشیربند رئیس شورای اسلامی شهر ساری و کوروش یوسفی عضو این شورا نیز حضور داشتند بر تعامل دوسویه این دو نهاد در جهت ارتقای فعالیت‌های فرهنگی تاکید شد.

 

 

از دیدار مردمی شهردار ساری تا نشستن پای درد دل شهروندان

مسجد صاحب‌الزمان (عج) بلوار کشاورز ، میعادگاه همیشگی مردم این منطقه و محل قرار شهردار با شهروندان است و این بار شهردار ساری و معاونان او با حضور در این مسجد برآنند پاسخگوی مشکلات جمع کثیری از مردم باشند تا به وعده‌ای که از قبل دادند؛ لبیک بگویند.

بدیهی است حل تمامی مشکلات مردمی در بازه زمانی کوتاه میسر نیست، اما حضور شهردار در میان مردم ، ضمن تکریم ارباب رجوع، آرامش روحی و روانی شهروندان را در رسیدگی به مشکلاتشان در پی دارد.از این رو شهردار ساری دیدار مردمی خود را با تاسی از این مهم و مهم تر از آن تکریم و احترام انسان در دستور کار قرار داده تا از نزدیک مشکلات و مطالبات مراجعین را بررسی و در صورت امکان مرتفع کند.

 

 

تأخیر در انجام پروژه نیروگاه زباله سوز به ضرر مردم است

صبح دوشنبه عباس رجبی شهردار مرکز استان از پروژه نیروگاه زباله سوز ساری بازدید کرد.

شهردار ساری در این بازدید با تاکید بر ضرورت تسریع کار توسط پیمانکاران، تأخیر در انجام این پروژه را به زیان مردم دانست و گفت: پیمانکاران اقدامات لازم برای تسریع در اتمام پروژه نیروگاه زباله سوز را مدنظر قرار دهند؛ چراکه تأخیر در بهره برداری از آن به ضرر مردم و شهروندان خواهد بود.

رجبی، نماینده شهرداری در اجرای پروژه نیروگاه زباله سوز را به ارائه توضیحات روزانه از روند پیشرفت این پروژه موظف کرد و بیان داشت: ضرورت دارد نماینده شهرداری بصورت روزانه گزارش روند پیشرفت پروژه را ارائه دهد تا تصمیمات لازم برای رفع موانع و مشکلات احتمالی اتخاذ گردد.

 

 

احداث و توسعه پارک محله ای در راستای افزایش سرانه فضای سبز در دستور کار قرار گرفت

عباس رجبی شهردار مرکز استان به همراه رییسی شهردار منطقه سه و احمدی رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری از پروژه احداث پارک محله ای رسالت در محله صادقیه واقع در منطقه سه شهری بازدید نمودند.

رجبی با اشاره به رویکرد ضرورت احداث پارک های محله ای در محلات شهر و نیز با نگاه یکسان به همه نقاط شهر بیان داشت: احداث پارک های محله ای در محلات شهر با نگاه یکسان به همه نقاط شهر خصوصاً مناطقی که کمتر از خدمات شهری برخوردار بوده اند، در اولویت خدمت رسانی قرار می گیرد. بنابراین، احداث و توسعه خانه شهروندی و افزایش سرانه فضای سبز در منطقه سه نیز در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

دفن بهداشتی و اصولی زباله‌ها و پسماندهای مرکز استان در دستور کار شهرداری ساری قرار دارد

مصطفی نیک نقش معاون خدمات شهری شهرداری مرکز استان طی گفتگویی با اشاره اهمیت توجه به تفکیک صحیح زباله های عفونی و بیمارستانی گفت: زباله‌های بیمارستانی در زمره خطرناک‌ترین انواع زباله‌ها هستند وهرگونه سهل‌انگاری و کوتاهی در دفع آن‌ها به تهدیدی جدی برای سلامت شهروندان منجر می‌شود. مراکز تولید کننده چنین زباله‌هایی به استثناء ماده های 7 و 13 موظف به جداسازی این نوع زباله‌ها در مبدا و بی خطر نمودن استفاده از سطل‌ها و کیسه‌هایی با رنگ مشخص هستند.

وی افزود: بر اساس ماده 7 قانون پسماندها، مدیریت اجرایی کلیه پسماندهای غیرصنعتی و ویژه در شهرها و روستاها و حریم آنها بر عهده شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و در خارج از حوزه وظایف شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عهده بخشداری‌ها است. مدیریت اجرایی پسماندهای صنعتی و ویژه به عهده تولید کننده خواهد بود و درصورت تبدیل آن به پسماند عادی به عهده شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و بخشداری‌ها است.

 

 

شهروندان آگاه به حقوق شهروندی، شهری زیبا می سازند

احمد عطاریه سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری مرکز استان از تغییر نام این مراکز آموزشی به "خانه شهروندی" خبر داد و گفت: در راستای رویکرد ساختاری صحیح و کارکردی موثر، این تغییر نام صورت گرفته است چراکه این مراکز مهمترین بستر تقویت و ترویج مشارکت و تعمیق مسئولیت پذیری شهروندان می باشد.

عطاریه با اشاره به اینکه 10 خانه شهروندی در مناطق مختلف شهرساری فعالیت دارند، بیان داشت: در خانه شهروندی 11 کارگروه شامل: کودک و نوجوان، آموزش شهروندی، سلامت روان، کاهش آسیب های اجتماعی، مشارکت اجتماعی و مردمی، سالمندان و ... با موضوعات آموزشی، تفریحی، هنری، کارآفرینی، ورزش و سلامت، در مسیر ارتقای فرهنگ شهروندی قدم برمی دارد.

 

 

مراسم "در محضر قرآن" با حضور قاری بین المللی حمید شاکرنژاد

به مناسبت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س)، گرامیداشت شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و نیز شهدای هواپیمای مسافربری با حضور نخبه قرآنی کشور، قاری بین المللی قرآن حمید شاکرنژاد، علی اصغر یوسف نژاد نماینده محترم مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، اسفندیار عشوری عضو شورای اسلامی شهر ساری، شهرداران مناطق، مسئولان و کارکنان مجموعه شهرداری و سازمان های تابعه مراسم در محضر قرآن در مسجد علی ابن موسی الرضا(ع) بوستان ولایت برگزار شد.

 

 

 لایروبی و پاکسازی کانال‌ها در محله هولا

ارائه خدمات شهری در محلات مختلف در حال انجام است.

لایروبی کانال‌ها و جوی‌های ابتدای کوچه صاحب الزمان(عج) و قدس در محله هولا، پاکسازی بلوار ساری به نکا محدوده دوربرگردان هولا و نیز لایروبی کانال از مسیر هولا به طرف شرکت نفت اجرا شده است.

 

 

ادامه چرخه عملیاتی پروژه هدایت آب های سطحی

شهرداری‌های مناطق سه‌گانه و سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری، هدایت آب‌های سطحی و رفع معضل آبگرفتگی در نقاط مختلف شهر را با رفاه حال شهروندان در دستور کار قرار داده و در حال اجرا دارند.

احداث کانال در کوچه شهید مظلومی کوی اتحاد به طول 550 متر و احداث کانال هدایت آب‌های سطحی در کوی قائم -بلوار کشاورز به طول 130 متر از دیگر اقداماتی است که در حال انجام است.

همچنین نصب و جاگذاری لوله‌های کاروگیت در چهار راه شهبند اجرا و نوه بتنی در کوچه امام رضا(ع) واقع در حوزه منطقه سه شهری به طول 350 متر از فعالیت‌هایی است که عملیات آن در راستای هدایت آب‌های سطحی در حال انجام است.

پروژه احداث کانال در کوچه شهید علوی واقع در کوی شربتی -بلوار کشاورز به طول 130 متر از دیگرپروژه های عمرانی شهرداری ساری است  که در حال اجراست.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید